avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 458 soluții astăzi
Forum Activitate alina_mara

Activitate alina_mara

Răspuns la discuția neplata taxei de expertiza
multumesc din suflet ptr raspunsul dumneavoastra ..intelesesem ca instanta ma poate obliga pe mine sa platesc si taxa ce-i revenea fostului sot iar in caz de refuz se suspenda dosarul
Răspuns la discuția neplata taxei de expertiza
multumesc ptr raspuns ..am avocat insa am vrut sa aud si o alta parere ..chiar nu pot intelege de ce atita timp cit ceri ceva in instanta , instanta nu te poate obliga sa platesti o taxa ptr ce ai cerut ..insa asta este sau sunt legile in tara noastra ..multumesc din suflet pentru raspuns
buna ziua! sunt intr-un proces de partaj si am ajuns la efectuarea expertizei .. eu am cerut in partaj masina pe care am cumparat-o cu un imprumut de nevoi personale iar el a cerut bunuri comune cumparate in timpul casatorie ex o mobila de bucatarie , lustre , un calculator ..etc instanta a hotarir ca eu sa platesc o taxa in valoare de 700 ptr efectuarea expertizei ptr masina iar el sa plateasca o taxa de 700 ptr expertiza bunurilor ..eu am platit taxa iar el refuza sa o plateasca .... ce sa intimpla daca el nu plateste taxa de expertiza ..instanta il poate obliga sa plateasca taxa sau suspenda dosarul?. doresc si eu un raspuns ..va .multumesc anticipat