avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 568 soluții astăzi
Forum Activitate ioanabragaru

Activitate ioanabragaru

Va multumesc pentru raspuns.
In cazul in care in acel chiosc/ghereta doresc sa fac o langoserie sau sa vand cartofi prajiti (de mine acolo), care sunt avizele necesare desfasurarii unei astfel de activitati?
Buna ziua, as dori niste informatii referitoare la avizele necesare in cazul in care doresc deschiderea unei societati de comercializare produse alimentare. Stiu care ar fi actele necesare la ONRC, nelamurirea mea e referitoare la spatiul unde se va desfasura activitatea in 2 situatii:1.daca spatiul e inchiriat de mine de la o persoana fizica? 2. daca as dori realizarea unei "gherete" pe spatiul public?
v-as fi recunoscatoare pentru ceva informatii. Multumesc.
Buna ziua, sper sa nu nimeresc rau, dar am tot cautat pe forumuri un raspuns la problema mea si nu m-am lamurit:dispun de un teren agricol pe care doresc sa il imprejmuiesc (deci, doar un gard simplu, nimic constructie), pentru a-l folosi pentru deschidere punct de lucru pentru depozit de lemn de constructie. Repet, nu doresc sa construiesc nimic, doar spatiul respectiv sa il folosesc pentru a depozita lemn. In acest caz, am sau nu nevoie de vreo autorizatie? Cat de mult se schimba situatia daca as pune pietris pe jos? Multumesc anticipat pentru orice ajutor acordat in aceasta problema.