avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 739 soluții astăzi
Forum Activitate daisa

Activitate daisa

va multumesc frumos plec intr-o calatorie mai lunga si eram ingrijorat ca auzisem ca se blocheaza pensia daca nu ridici talonul
oare nu-mi poate raspunde nimeni la intrebarea asta? dupa cate luni s blocheaza plata pensiei daca nu ridici cuponul de pensie
va multumesc pt raspuns si acum va cer un sfat am o suma de 15000 ron si nu stiu la ce banca si ce fel de depozit sa fac ce ma sfatuiti?
va rog sa-mi spuneti ce diferenta este intre o dobanda fixa si una variabila laun depozit in ron la o banca?
Discuție impozit
va rog sa-mi spuneti cu ce procent se impoziteaza pensiile?
Discuție cec
am un depozit la cec din anul 1981 va rog sa imi spuneti mai este valabil si azi?
Discuție intrebare
am mai pus aceasta intrebare dar am uitat sa mentionez ca am depus dosarul pe 27 apr 2009 si puteam sa ies in 2008 deci o sa primesc pensie si salariu pana primesc decizia de pensie?
Răspuns la discuția intrebare
in cazul meu sa depasit cu mult practic o sa primesc si pensie si salariu din data de 27 apr 2009 cand am depus dosarul?
Discuție intrebare
am depus dosarul de pensionare. cand o sa primesc decizia voi primii pensia si pe lunile lucrate pana la acea data?.mentionez ca putem sa ies la pensie in apr 2008
Discuție intrebare
am depus azi dosarul pt iesire la pensie si de la firma a spus ca o sa mai lucrez pina cand o sa primesc decizia. in acest caz mai am calitate de asigurat?