avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 331 soluții astăzi
Forum Activitate globulet

Activitate globulet

buna ziua , sunt asistent medical si am absolvit fac. de psihologie , as vrea sa stiu de ce mie ca asistent medical in spital nu mi-au marit salariul iar la cei din invatamant , la invatatoare, le-a marit salariul dupa ce au terminat facultatea.Va rog din suflet sa-mi raspundeti!!VA MULTUMESC ANTICIPAT!
ma numesc SIMONA, sunt casatorita, si as vrea sa stiu daca mama imi doneaza 5000 euro ii impart cu sotul dupa divort??nu pot face un act notarial prin care sa dovedesc ca mama mi-a donat acesti bani,ca sa mi-i pot rcupera dupa divrt???ASTEPT RASPUNS URGENT,MULTUMESC ANTICIPAT!!!
Răspuns la discuția zile de concediu
multumesc frumos pt raspuns, m-a ajutat f.mult acesta.SANATATE MULTA VA DORESC!!!
Sunt asistenta medicala la un spital de stat din BUCURESTI.Pe 1 oct.2009 fac 10 ani de cand lucrez.Odata cu marirea sporului de vechime (15%) nu trebuie sa mi se mareasca si zilele de concediu???As vrea sa stiu daca beneficiez de mai multe zile de concediu de la inceputul acestui an sau de la 1 oct.de cand fac 10 ani de vechime? exista vreo lege in acest sens?? ASTEPT RASPUNS SI VA MULTUMESC ANTICIPAT!