avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 788 soluții astăzi
Forum Activitate Georgianatgv

Activitate Georgianatgv

nu
Am lucrat, timp de 3 ani, in Cipru, la o firma de constructii, ca desenator tehnic, in AutoCad 2D, versiunea 2010, neavand o specializare in acest domeniu. Profesia mea este de Inginer in Industria Alimentara. Sunt interesata de echivalarea competentei profesionale de desenator tehnic si/sau de desenator in AutoCad, insotita de eliberarea unui certificat.
Bunaziua,
As dori sa stiu ce institutie se ocupa cu echivalarea competentelor profesionale.
Multumesc!
Bunaziua! As dori sa stiu unde pot gasi legislatia necesara infiintarii unei activitati de productie a unui preparat vegetal nonicotinic destinat fumatului de tip narghilea. Am incercat pe situl Ministerului Sanatatii dar am gasit legi cu referire la categoria produselor cu efect halucinogen si psihotrop, acest gen de efecte necaracterizand produsul mentionat de mine.
Multumesc!
Discuție PSI
Bunaziua ! Va rog frumos sa imi spuneti si mie care sunt cerintele obligatorii pe care trebuie sa le indeplineasca o persoana pentru a avea dreptul de a sustine un instructaj de Paza si Stingerea Incendiilor.