avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Activitate ovydik

Activitate ovydik

Răspuns la discuția SRL-D infiintat in 2012
Multumesc !
Răspuns la discuția SRL-D infiintat in 2012
nu prea imi dau seama de pe acel site si nu stiu unde sa caut direct ce ma intereseaza,imi puteti da un raspuns mai la obiect?

Stima!
Buna ziua!Am un SRL-D infiintat in aprilie 2012 si as dori sa stiu daca beneficiez de scutirile de darile la stat pt salariile a 4 angajati cum este acum in 2013.Multumesc anticipat!
Multumesc pt raspunsuri!
Eu am aflat ca am pierdut procesul online,iar cele 15 zile au trecut insa nu am primit nicio instiintare.Permisul se afla inca in posesia mea,sa inteleg ca acum conduc cu permisul suspendat si risc dosar penal la orice contraventie savarsita?


Membru din: Lun Noi 28, 2011 2:57 pm
Mesaje: 1
Salutari!
Si eu am pierdut procesul in urma cu cateva luni si inca nu am primit nimic acasa.Intrebarea mea este urmatoarea:
daca comit o contraventie in acest moment in care am permisul inca,ce risc?Dar daca comit o contraventie ce ar avea drept urmare suspendarea permisului din nou;mi se adauga la pedeapsa actuala?Multumesc!

Am avut permisul de conducere suspendat 30 de zile.Perioada a expirat dar am pierdut dovada inlocuitoare cu care am condus 15 zile si este necesara la restituirea permisului.Ce e de facut?
Multumesc in avans!