avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 529 soluții astăzi
Forum Activitate rodica53

Activitate rodica53

Răspuns la discuția intrebare
Multumesc ptr raspuns!....si cum procedez cu taxarea inversa va rog sa ma ajutati
Discuție intrebare
Firma doreste sa achizitioneze un camion transport marfa din UE sau RO.....cum se procedeaza cu TVA?.....recuperez TVA in RO?
Va multumesc!
Ma poate ajuta cineva cu o monografie ptr un camin de batrani...soc nonprofit
Multumesc!
Răspuns la discuția intrebare
Va multumesc foarte mult!
Discuție intrebare
La 31 dec 2010 aveam in balanta la contul 455 un sold de 8000 ron., soldul este din 2007.... si suma nu poate fi platita din lipsa de incasari...am efectuat nota contabila 455=758....intreb daca nota contabila este corecta
Va multumesc!
Discuție intrebare
Am o firma in care am depus pe contul 455 mai multe fonduri,iar bana imi socoteste ca si o datorie a firmei si nu ies bine indicatori...intrebarea mea este daca pot sa transfer sceste fonduri pe capital social sau fonduri de rezerva?
Multumesc anticipat!
Discuție intrebare
Firma de turism....daca ma poate ajuta cineva..in ce situatii se elibereaza facturi cu tva????biletele de avion si biletele ptr sejur in romania sunt purtatoare de tva....dar cele externe??????
Multumesc anticipat!

Răspuns la discuția intrebare
detin o adresa de la DGFPJ prin care au primit acordul de-a conduce evidenta in partida sumpla ...pana la incasarea veniturilor sub plafonul de 30.000 eur.....aceasta adresa sa nu fie valabila???
Daca este valabila atunci mai depune bilant?
Răspuns la discuția intrebare
evidenta contabila este condusa in partida simpla...registru incasari- plati...si atunci se depune bilant???
Multunmesc anticipat
Discuție intrebare
casa ingrijire persoane varstnice..este unitate nonprofit ...venituri numai din sponsorizari...intrebare....se intocmeste bilat anul sau semestrial.
Multumesc!