avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 614 soluții astăzi
Forum Activitate lilu68

Activitate lilu68

Răspuns la discuția Anulare dobanda
Da intre-adevar penalitati de intarziere vroiam sa scriu care este 0,2%.
Discuție Anulare dobanda
Am ramas in urma cu plata cheltuiel comune si mi sa perceput o dobanda in valoare de 300 lei, pot sa cer asociatia proprietarilor sa-mi anuleze dobanda din motiv ca nu am avut in aceea perioada nici un venit.
Buna Seara!
Doresc sa va intreb daca, asociatia de proprietari, are dreptul sa afiseze public suma restanta la cheltuielile comune din blocul respectiv. V amultumesc
Va multumesc Dl Freelis pentru raspunsuri.
Am uitat sa va spun ca eu am formulat cererea prin e-mail si i-am rugat sa mi-le trimita actele originale . Oare este de ajuns mailul.
Ma scuzati ca intru si eu in discutie, sunt si eu in siutuatia de mai sus si ma gandeam ca daci nici prin ITM sau AJOFM nu pot rezolva, dar nici situatia financiara nu-mi permite sa-i dau in judecata atunci ce ma fac? Va multumesc anticipat.
Am citit contractul iarasi dar nu gasesc mentionat nicaieri ca ar trebui sa reinoiesc inregistrarea peste cinci ani.
Va multumesc. Am sa-l mai citesc odata contractul.
Buna Ziua!
In 2007 am cumparat o masina prin banca [editat] (creditul este de 10 ani) atunci a fost facut inregistrarea in Arhiva Electronică de Garan?ii Reale Mobiliare, acum vine banca si imi spune ca trebuie sa fac iarasi inregistrarea( bineinteles pe cheltuiala mea). Am citit contractul dar nu am gasit nicaieri ca ar trebui sa reinnoiesc peste cinci ani inregistrarea in Arhiva. Intrebarea este daca sunt obligat sa reinoiesc inregistrarea sau nu. Va multumesc
Acum 5 ani am cumparat un autoturism prin rata bancara pentru care platesc in fiecare luna o suma la banca,acum am ramas fara loc de munca si am incercat sa depun cerere de alocatie pentru susutinerea familiei, surpriza mea a fost ca au respins dosarul pentru ca am declarat ca am un autoturism de vechime mai mica de 10 ani. Dar nimeni nu ma intreaba ca daca nu platesc rata(numai eu stiu cu ce greutate pot sa fac asta)vine banca si imi ia masina. Va rog sa-mi spuneti daca am dreptul la alocatie sau nu. Multumesc.