avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 556 soluții astăzi
Forum Activitate iulian cristian

Activitate iulian cristian

am avut zeci de discutii subliniez discutii cu ei incheiate toate cu promosiuni de plata, nu am vrut sa fortez nota tinand seama de colaborarea indelungata. facturile sunt bbigatoriu de stampilat la primire ???? stiam ca nu. nu exista o alta procedura mai putin formala inainte de concilierea directa ???
sunt sc cu activitate de comert an grosssssss. livrez marfa unei alte sc cu profil de servicii in transport auto , utilaje si prestari sevicii de reparatii auto msi utilaj greu. lucrez cu acestia di anul 1999. pe masura ce se elibera marfa se emiteau facturi care erau semnate de cei in drept. facturile se achitau far o intelegere prealabila la 30, 60, 90 zile in functie de posibilitatile clientului. acum de 9 luni acesta nu a mai achitat din facturile aflate in sold , nimic. care sunt procedurile, daca exista un tipizat sau model de somatie , notificare sau altceva si care sunt pasii de urmat. se pot cere penalitati?????? rog help pt. incepatori cu stima:((
Răspuns la discuția radar,proces cu pol, f. important
in PV scrie
judecatoria pe a carei raza de competenta sa constatat fapta. banii din amenda se trimit la trez turda si toate proc de pana acum referitoare la rad de la martinesti au avut loc si au loc la turda ( practic martinesti este la turda) si eu nu cred ca am fost jud de un complet care in ultimele 500 de sedinte pe aceasta tem anu a realizat ca este incompetent teritorial, pentru ca daca deschid geamul vad martinestiul. oricum nu are imp. .....O intrebare,:(daca pe lege scri ca
PV trebuie sa contina mentiunea de autotestare.....atunci el chiar trebuie sa fie inscris, faptic nu pe opovesti ca -i pe alta hartie p[e care o tin la politie ..etc???????????? Va multumesc de intelegere, mai vreau sa stiu cum pot sa iau ceva bani de pe ei , pentru ca au destui din moment ce lungesc o asa poveste si hotii si criminalii te pocnesc pe strada .#-o
in anul 2008 am primit de POL CLUJ pv precum ca am fost inreg. cu 104.km in celebra loc MARTINESTI ( raza de competenta TURDA), radar fix. PV l-am primit dupa 6 luni minus o zi, poza de pe PV fiid complet neagra. dupa cam 6 infatisari am castigat in mod evident procesul.ATENTIE!!!!!!!!. Politia CLUJ a facut recurs la sentinta pe motiv de LIPSA DE COMPETENTA A COMPLETULUI TURDA, PE MOTIVE DE TERITORIU, adica fapta a fost inregistrata la cluj iar procesul a fost la turda, juristul politiei omitand in mod intentionat faptul ca oriunde chiar in biroul sefului de la rutiera turda , daca ar fi fost montat radarul inregistrarea tot la cluj se face pt. ca acolo este dispeceratul de care este legat aparatul!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1. DECI ! TOATE CELE MII DE PROCESE DE LA TURDA REFERITOARE LA DEALUL FELEACULUI MAI PRECIS TURENI, MARTINESTI JUDECATE LA TURDA SI CU SOLUTIE IN FAVOAREA POLITIEI POT FI LOVITE DE NULITATE LA RECURS DIN MOTIVE DE TERITORIU .HA! HA!. DECI2! TOATE PROCESELE CARE AU LOC ACUMA LA TURDA ( SUTE) REFERITOARE LA ACELASI LUCRU SUNT PIERDE DE TIMP PT. CA COMPLETUL TURDA NU-SI DA SEAMA CA NU ARE COMPETENTA TERITORIALA.!!!! Aviz celor in cauza.Astept sugestii