avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 720 soluții astăzi
Forum Activitate felli_d

Activitate felli_d

Buna ziua,as dori sa stiu daca pot solicita chemarea reprezentantilor unei banci in fata unui MEDIATOR privind o relatie contractuala.Va multumesc
Răspuns la discuția fluturas salariu
ART.49 CCMNN

Angajatorii vor tine o evidenta in care sa se mentioneze activitatea desfasurata in baza contractului individual de munca si drepturile de care salariatii au beneficiat si le vor elibera dovezi despre acestea.Ce parere aveti?
Răspuns la discuția fluturas salariu
Daca ma adresez ITM cu o sesizare scrisa chiar nu primesc raspuns?ok merg in instanta dar nu este corect sa stiu caci cererea pe care o adresez instantei este formulata pe o baza reala........si chiar sa nu am acces la un act care imi apartine de drept?
Răspuns la discuția spor vechime
As am calculat si eu [600 salariul minim+1,2% coeficient calificare=720]As dori sa stiu daca pot solicita in instanta recuperare in conditiile in care nu mai lucrez la sccietatea respectiva
Am lucrat la o societate pina anul trecut ,as dori sa stiu daca mai pot solicita copii de pe fluturasi de salariu la aceasta societate in conditiile in care nu mi s-a emis nici unul pe perioada cit am lucrat acolo.Va multumesc
buna seara,sunt in somaj de circa 6 luni si astazi am fost contactat de catre o firma care in urma in urma interviului a acceptat sa colaboreze cu mine.Firma imi ofera un contract de colaborare cu o norma de 1,5 ore pe zi fiind platit la realizari.As dori sa stiu daca legea imi permite acest contract de colaborare fara a pierde ajutorul de somaj.Am inteles ca a aparut o modificare in acest sens a legi si caci se poate acest lucru dar nu trebuie depasita o anumita suma realizata.Ajutorul meu de somaj reprezinta suma de 486 lei.va multumesc
Discuție avocat
Grup de persoane disponibilizate cautam un avocat specializat in dreptul muncii pt un proces impotriva uneia dintre primele 3 societati din ROMANIA.