avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 177 soluții astăzi
Forum Activitate CatalinG

Activitate CatalinG

E la prima inmatriculare in romania si nu am depasit termenul de o luna dar nu vrea sa-mi puna stampila pana nu ii aduc certificat fiscal sau daca nu o copie dupa buletin macar asa a spus!eu consider ca e abuz cam forteaza nota
Buna Ziua!Am achizitionat un autoturism vw lt 35 din franta de la o persoana romana.actele de franta sunt pe numele romanului.cand am ajuns sa o inscriu la primarie seful de birou a zis ca imi trebuie certificat fiscal de la fostul proprietar.dar eu stiam ca daca cumperi din afara nu iti trebuie certificat fiscal.va rog cine poate sa-mi dea o informatie e bine venita pentru ca nu am nici un nr de contact de la acesta persoana!
Răspuns la discuția executare
imobilul ipotecat este diferit de cel donat.sunt doua spatii diferite.terenul este donat mie plus constructia de la parter(150m2).la etaj mai este un spatiu de 150m2 care si asta este ipotecat dar fara probleme financiare.sunt facute acte de dezmembrare pe fiecare nivel.am facuta intabularea pe numele meu.Multumesc si astept raspuns.
Răspuns la discuția executare
Problema daca imi facea act de vanzare imi mai executa banca bunul meu cumparat?eu nu sunt ruda cu el?ca e pana in al 4-lea neam.poate decide instanta ca a fost facut cu buna stiinta?sau actul de vanzare cumparare e sfant.ce solutii imi recomandati
Discuție executare
Am si eu o nelamurire.Socrul meu a facut un credit ipotecar in 2007 si a gajat un imobil.in 2009 mi-a donat un spatiu liber de sarcina.acum cu criza suntem in imposibilitate de a mai achita creditul.INTREBARE pot pierde spatiul donat de el?Am intrebat un executor si bunurile se executa pana in al 4-lea neam.Ce solutie mai am?Cu respect!