avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 437 soluții astăzi
Forum Activitate anny_overdoze

Activitate anny_overdoze

Răspuns la discuția politisti corupti..nimic nou..
A ramas si fara bani si fara scuter ,deoarece scuteru a fost confiscat si restituit celui in cauza.....problema este ca cel care i a vandut scuteru nu recunoaste ca l a vandut el..deoarece nu are nici o chitanta ,nici un act doveditor...si se pune problema ca l a furat el ..nu ca la cumparat...cat de grava este situatia..???mi e nu mi se pare prea roza...ar trebui sa apelez la un avocat sa l reprezinte??? va multumesc..
buna seara....fratele meu a cumparat un scuter second hand de la o cunostinta...insa acesta nu i a dat nimica la mana fratelui meu cum ca ar fii achitat suma de 17 mil....ca la cateva zile sa vina politia sa l ia pentru ca scuteru este furat..asta ca asta ..dar nu inteleg cu ce drept politistu la luat la sectie ia luat amprente si i a facut poze...din cate m gandesc yo asta inseamna ..ca nu e de bne....adica..ia inaintat dosaru in tribunal..??politistu d care v am spus ca l a luat la sectie a locuit in cartier cu "trupa vesela" care se ocupa cu tot felu de combinatii pe afar si in strainatate...si intotdeauna a incercat sa i scoata cu basma curata...problema e ca nu stiu c trebuie s fac ca sa mi ajut fratele...nu mi se pare corect ca toti nenorocitii sa scpae mereu si nevinovatii care nu au pile sa ia vina altora....doar traim in Romania..da..pt a cumpara scuteru fratele si a amanetat lantu si ghiulu si a luat 13 mil ,nu stiu daca hartia asta d la amanet ar fii o dovada cva ..ast raspuns urgent ..va multumesc..