avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 710 soluții astăzi
Forum Activitate sdm_sae

Activitate sdm_sae

Multumesc mult pentru raspuns!
O zi buna in continuare!

Cu stima,
sdm_sae
Buna ziua!
Eu lucrez de 3 ani la aceeasi firma.As dori sa stiu daca pot beneficia de indemnizatia de crestere copil daca sotia nu lucreaza?Ar trebui sa anunt angajatorul despre sarcina sotie si daca da cand?Nu as dori sa intrerup serviciul.
Multumesc anticipat pentru raspuns!

Buna dimineata,pe data de 6 Decembrie am avut ultima infatisare intr-un proces de litigiu de munca,unde avocata paratei nu s-a prezentat.Am vrut sa depun o cerere de ajutor public judiciar iar judecatoarea mi-a spus ca nu este nevoie ptr. ca parata nu a cerut cheltuieli de judecata,in consecinta nu am depus.Am primit acum 3 zile citatia de la tribunal unde scrie ca avocata paratei a depus in aceeasi zi chitantele ptr. cheltuieli de judecata.Mai pot depune acum cererea de ajutor public judiciar?Cu respect,sdm_sae
Buna ziua sunt intr-un proces de litigiu de munca si as dori daca pot beneficia de ajutor public judiciar avand in vedere ca am un venit de 400 Ron pe toata familia,adica 3 membri.Multumesc ptr. raspuns
Buna ziua,sunt intr-un proces de litigiu de munca si as dori sa stiu cat ma costa o expertiza ITM deoarece mie mi-au adus doar acte de la intimata dar stiu sigur ca intimata a angajat in perioada solicitata de catre mine.Deci nu am incredere in ei si probabil ei se bazeaza pe faptul ca nu cer aceasta expertiza din motive financiare.Multumesc anticipat ptr. raspuns
Buna ziua,sunt intr-un proces la conflicte de munca, la cea de-a treia infatisare,in Decembrie,si as dori sa stiu cam cat costa o infatisare ptr. ca procesul il voi inchide ca nu am avocat si il pierd sigur.multumesc,anticipat,o zi buna
Buna ziua! Dupa un concediu medical legal de 9 luni am revenit la serviciu si am gasit un alt coleg in locul meu.Mi s-a comunicat verbal ca nu mai au locuri pe acea functie si daca vreau sa optez ptr. un post inferior desi sanatatea nu imi permitea sa lucrez pe acel post.Este legal?multumesc ptr.raspuns
Răspuns la discuția Minciuni in ,,Intampinare''
contestatie decizie angajator
Răspuns la discuția Minciuni in ,,Intampinare''
Doar s-a comunicat intampinarea si probele se vor discuta la urmatoarea infatisare...dar daca vor minti sau nu vor veni la ce bun sa mai batem drumul pe la tribunal?Inseamna ca trebuie sa ne resemnam cu ideea ca legile sunt facute doar ptr.angajator si noi cei neinsemnati sa acceptam biciul LEGIUITORULUI ROMAN.MULTUMESC ptr. raspuns tuturor si ma voi resemna ca toti ceilalti cetateni ca noi nu avem bani ptr. aceste legi.Aici,pe acest site, este singurul loc din tara noastra unde ma simt respectat ca OM si va respect ptr. curajul si altruismul de care dati dovada.O zi plina de bucurii va doresc tuturor
Buna ziua,astazi am trecut de prima infatisare intr-un proces de litigiu de munca si in intampinarea pe care am primit-o de la parata sunt cateva minciuni groaznice.Intrebarea mea este daca la a doua infatisare ii pot chema pe cei mincinosi adica seful de depozit si seful de platforma sa dea socoteala?multumesc ptr. raspuns