avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 456 soluții astăzi
Forum Activitate marinica71

Activitate marinica71

ce se intampla daca in calitate de reclamant nu ma mai prezint la proces?
Discuție Mostenire
Tatăl meu a decedat de curând, era vaduv si de 2 ani a fost recăsătorit. Inainte de aceasta căsătorie avea un apartament si cateva terenuri.Sotia lui face parte la aceste bunuri?
buna ziua!sunt nascuta in 1969 si lucrez de 30 de ani ca asistent medical la spitalul de neuropsihiatrie socola iasi.la ce varsta pot iesi la pensie conform h,g 1025/2003 anexa 3 nr.crt 144 ?multumesc!
am o casa de vacanta la tara de 7 ani.de 4 ani am primit sa locuiasca un verisor.fara contract,fara chirie.pur si simplu pt ca nu avea unde.de ceva timp imi face necazuri,a intrat intr o camera incuiata de a mea unde tineam lucruri personale si a furat din ele .acum incerc sa scap de el dar nu prea ppot pt ca devine violent.ce pot face sa ii evacuez?multumesc!
Discuție plangere penala
am un baietel in clasa a 8-a care studiaza la clariet din clasa a 5-a.a mers foarte bine cu studiul instrumentului dar in ultimul an(clasa a 8-a)profesorul a inceput sa i vorbeasca urat ,sa i spuna ca nu o sa l angajeze nimeni ca clarinetist ,tipete,urlete,obiecte aruncate prin sala de curs.de cate ori se intalneau ii spunea sa si caute alta scoala ca el nu l mai tine.de cand copilul nu mai merge la scoala face online ore cu acest profesor si am observat ca dupa ce incheie oira copilului i se inroseste laba piciorului si se umfla.apoi dupa cca 30 min revine la loc.am mers la alergolog si m a trimis la psiholog care mi a spus ca este foarte stresat si mi a recomandat un psihiatru.am mers si l a diagnosticat cu ,,deficienta de comunicare''datorate stresului acumulat.ce pot face cu acest om?pot depune plangere penala?multumesc!
stiti daca in iasi exista o astfel de hotarare?am si eu aceeasi preoblema
Răspuns la discuția mostenire
eu nu mostenesc nimic dupa sot?
locuiesc la bloc la et 1 din 4.vecinul meu de deasupra are instalatia de apa stricata si tavanul meu este umed si a incaput sa cada bucati din el.acelasi lucru mi se intampla si in balcon (care e infundat)unde pune rufe la uscat(nu are masina cu storcator)si a inceput sa curga din el.am vb cu el in repetate randuri dar nici nu ma baga in seama.avand in vedere ca e de rea credinta ce pot face?unde sa ma adresez?multumesc!
Răspuns la discuția mostenire
sotia nu are frati ci doar mama soacra
Discuție mostenire
daca mi a decedat sotia pot mosteni bunurile soacrei dupa ce aceasta nu v a mai fi?nu avem copii,nici frati(atat eu cat si sotia)ci doar soacra mai are 3 frati in viata.