avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 526 soluții astăzi
Forum Activitate luci.raureanu

Activitate luci.raureanu

as dori sa stiu ce acte imi trebuie ca sa semnez un contract de colaborare cu o firma germana in domeniul amenajari si constructii ,precizez ca activitatea se va desfasura in germania,multumesc si astept un raspuns
Buna ,sunt si eu presedintele asociatiei de proprietari,undeva in Timisoara si am dori si noi aceasta reabilitare dar,ne-am saturat sa asteptam si sa tot strangem bani ca poate vom fii vreodata prinsi in acest program,acum am hotarat sa facem asta in regie proprie adica in adevaratul sens al cuvantului pentru ca avem in bloc vecini care sunt constructori si executa lucrarea 100% gratis,ma refer la manopera,avem schela.Intrebarea mea este daca avem nevoie de vreo autorizatie sau ceva de pe la urbanism pentru ca nu am pus deoparte si bani de o eventuala amenda pe care inspectorii zonali sa o speculeze.V-as ramane indatorat daca as primi un raspuns.(avem factura pe materiale)
Am si eu o intrebare in legatura cu acordarea cetateniei romane.Este vorba despre viitoarea mea nora care este cetatean iugoslav cu domiciliul in Iugoslavia,dar bunicul ei adica tatal mamei,a fost cetatean roman nascut in Romania.Intrebarea este una POATE OBTINE CETATENIA ROMANA INAINTE DE A SE CASATORII CU FIUL MEU SAU NU?Astept un raspuns daca se poate si va multumesc anticipat.