avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 583 soluții astăzi
Forum Activitate m09ny

Activitate m09ny

Răspuns la discuția ASIGURARE CASA
Buna,

Daca am o vila care este, prin contract de comodat, inchiriata firmei care detine o pensiune, asigurarea la casa trebuie sa o cesionez firmei? Sau e suficient sa inchei polita de asigurare pe persoana fizica (de 100.000 de euro)? Daca, spre exemplu, se intampla sa ia foc cand sunt clienti inauntru, e valabila polita de asigurare a casei?
Multumesc
Răspuns la discuția admitere sng 2010
Buna,
Nu am reusit sa urmaresc in detaliu cele 150 si multe pagini la topicul acetsa insa as dori sa va intreb daca stiti ceva despre examenul SNG din primavara lui 2011?
Multumesc frumos,
Monica
Buna seara.
La etajul 4 am vreo sansa sa obtin autorizatiile pentru construirea unui balcon la sufragerie? Mentionez ca in stanga si in dreaota geamului din sufragerie sunt balcoanele vecinilor iar pe coloana mea nu exista balcon din constructie. Vecinii de langa au cate 2 balcoane iar apartamentele de pe coloana mea nu au nici unul, nu este corect. As putea obtine autorizatiile sa construiesc singura balconul sau trebuie sa construim balcoane pe toata coloana de apartament?
Ce ma puteti sfatui?
Ce autorizatii/acte am nevoie? Daca este posibil, de bani stiti ceva?

Multumesc frumos
Răspuns la discuția alocatie copil
200 de lei
Mersi pt raspuns MayeMaye...sa vad cum merge treaba pana in ianuarie cu invatatul...daca merge cum mi-am propus, inseamna k trebuie sa continui pana in august sa imi incerc sansa, daca nu...ramane sa va tin pumnii.
Noapte buna, eu mai am putin pana la 1 cand termin serviciul :-|
si inca o intrebaree - eu mi-am cumparat toate cartile la inceputul anului acesta, deci updatarile din iunie 2010 ale codurilor nu le am. Imi sunt de folos cele pe care le am sau tb sa cumpar noile proceduri si coduri?
Mersi
Dragii mei voi ce stategii de invatare folositi? Maine ma apuc si eu de treaba (am term fac anul trecut dar nu prea mai stiu mare lucru...serviciul si cu copilul mic au grija sa ma tina ocupata)...Ma gandesc sa vin totusi si eu la exam in ianuarie desi pana atunci in 3 luni clar nu parcurg mai mult de 1/4 din materie, ma gandesc sa incep cu CPP si CPC...si apoi pana in august sa incerc sa asimilez restul materiei. Cam cate ore pe zi de concentrare 100% invatati?
Mersi si doamne ajuta, ce-o fi, sa speram ca va fi de bine :)
Spor la invatat / repetat
Buna colegi de suferinta :).
Si eu m-am hotarat sa ma alatur celor care invatati pt INM...desi pana in ianuarie nu am timp clar sa invat o sa vin sa vad ce si cum dar eu sper pentru august 2011 ca o sa am mai mare succes...Zilele astea ma apuc si eu de treaba :-|.
Spor la invatat!
Dar pentru crearea unei pastravarii tot in Prejmer, jud, Brasov? Exista vreo sansa?

Multumesc pentru info
Eu am o pensiune si magazin alimentar la Prejmer, jud Brasov si m-ar interesa daca as putea accesa fonduri europene 100% nerambursabile pentru modernizarea pensiunii/magazinului, construirea unei pastravarii sau piscine, sau spatiu de relazare/joaca pentru copii sau pentru sala de jocuri/fitness.
Unde trebuie sa ma interesez? Ma poate ajuta cineva? De ce suma de bani este nevoie pentru a putea accesa fondul?

Multumesc frumos