avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 776 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters96930

Activitate ContSters96930

Răspuns la discuția stergere mesaj
am intrat asa cum spune-ti d-voastra dar nu mi-apare nici un mesaj.
desi eu am multe mesaje trimise.
Discuție stergere mesaj
Se pot sterge mesajele care le-am trimis pe forum din contul meu?
Răspuns la discuția plingere penala
multumesc frumos,deci v-ati referit la vatamare morala,e bine ca nu a depus plangere dar vroiam sa stiu in cit timp poate depune,oricum Dumnezeu e mare si le vade pe toate,poate i-a fost frica de el....cat l-a slugarit pe fratele meu si s-o fi gindit la asta,oricum adevarul este undeva la mijloc.....el poate spune orice,nu stie nimeni daca a fost asa,doar ei si Dumnezeu,multumesc.
Răspuns la discuția plingere penala
din ce cod este acest articol?
Răspuns la discuția plingere penala
tot nu inteleg,nu a fost vatamata nici o persoana,nu s-a intimplat nimic.
Răspuns la discuția plingere penala
nu a fost vatamata nici o persoana,a ameninta-o.
Discuție plingere penala
Daca o persoana sub influenta alcoolului-sevraj major-a sechestrat o persoana intre chilimele ca nu stiu daca putea sa faca asa ceva el debea se tine pe picioare fiind foarte slabit si l-a amenintat spunindu-i daca vreau dau cu toporul in tine fiind acasa la acea persoana,ei fiind prieteni ani de zile l-a slugarit pe persoana care a fost amenintata....este una din variante pe care a spus-o el amenintat,ca cealalta persoana se afla la spital internat,nu a depus nici o plingere la politie,in cit timp poate depune acea plingere,alta varianta ca delira si ar fi zis asa daca vreau daca cu toporul,alta varianta el fiind bolnav si de epilepsie a facut criza si a chemat salvarea,nu s-a depus nici o plingere ,nu stiu care este adevarul cealalta persoana poate spune orice la vecini,,,dar vreau sa stiu in cit timp poate sa depuna plangere...daca o fi adevarat,eu am mers la el la spital si deabea sta pe picioare are si pempersi..nu stiu care este adevarul....va multumesc pentru raspuns,ca sant tare suparata.
Discuție donatie
Vecina mea are o problema cu fata ei ,vroaia sa-i faca act de vinzare cumparare la apartament,fata ei fiind singura mostenitoare nu mai are alti copii decit pe ea,acum s-a razgindit vrea act de donatie ca nu cumva maica-sa sa-i strice actul de vinzare cumparare duca nu este multumita,vreau sa va spun ca fata ei nu=i da un telefon ,nu vine pe la ea,n-o intereseaza de maica-sa decit atit vrea act pe apartamentul ei,acum au mers la un notar sa le faca un act de intretinere,ei nu au fost de acord,mai mult au mintit in fata notarilui ca i-a platit intretinerea si ca are grija de ea,vedeti ce escroc poate sa fie si un copil,eu am 11 ani de cind locuies in acest blooc si nu am vazut-o o data pe fiica sa,minte cu nerusinare,nu stiu cum notarul nu a intrebat-o daca-i platiti intretinerea asa cum sustineti de ce are o asa de mare restanta la intretinere?Intrebarea mea era ce e cu actul de donatie de prefera ei act de donatie acum,nu se mai poate strica,oricum ea nu are incredere in ei ,care este diferenta intre un act de vinzare cumparare si act de donatie?Va multumesc.
Pai cum vine chiar daca sint casatorita nu am dreptul si eu la banii lui???
Multumesc pentru raspuns,nu este o suma mare ceva de vreo 6000000mil vechi cred,ca o data i-mi spune ca a pus 7 nr si i-au iesit 4,o data ca a pus 7 nr si i-au iesit 5,o data ca i-au iesit 5 din 6 si a luat 70mil vechi,ceva este in neregula de nu spune adevarul,bine si nu se poate afla la agentia unde a jucat sau in alta parte,el sta cu mine banii chiar daca este cistigul lui ar fi trebuit sa-mi spuna,ei i-am spus ca-l dau in judecata sa vad macar biletul sa vad poate chiar eu l-am pus,bine nr spuse de el..nu vad corect nu s-a modificat codul civil oare??Ceva ascunde.vreau sa vad undeva aceste cistiguri unde se inregistreaza,este vorba de prahova ploiesti,stiu agentia....multumesc,dar stiam ca daca stai in concubinaj cu cineva acum ce se face impreuna se imparte chiar daca nu esti cununat.multumesc.