avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 263 soluții astăzi
Forum Activitate bycatza

Activitate bycatza

Exista cumva posibilitatea sa lucrez in continuare la aprox. o luna dupa nastere (timp in care sa fiu in concediu maternal) pentru a-mi completa stagiul de cotizare sau situatia va fi la fel?
Am lucrat ultimele 7 luni.
Buna ziua,

Pot primi indemnizatie pentru crestere copil daca perioada de cotizatie este mai mica de 12 luni?

Răspuns la discuția Concediu medical
Multumesc pentru raspuns.Ordonanta se refera la zile lucratoare sau la zile calendaristice?
Răspuns la discuția Concediu medical
Adica totul ramane la aprecierea medicului sau a bolnavului? Daca nu vrea sa se pensioneze poate primi concediu medical pana cand?
Răspuns la discuția Concediu medical
Nu, nu am incercat asta.
Răspuns la discuția Concediu medical
Da, am depus insa toate au fost respinse.Motivele respingerii cererii:erori economice, erori medicale.
Buna ziua,
Am un salariat angajat din 2009 care incepand din 12.02.2010 este in concediu medical neintrerupt avand cod de boala 14(neoplazie).Casa de asigurari nu a platit concediul medical niciodata, firma platindu-i salariatului in continuare.Va rog sa ma indrumati ce trebuie sa fac pentru ca firma sa-si recupereze banii platiti pe concediile medicale.Dupa un anumit numar de zile de concediu medical nu trebuia sa se pensioneze medical? Astept lamuriri.
Multumesc