avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 553 soluții astăzi
Forum Activitate armand38and

Activitate armand38and

Am cumparat o masina si am talonul si copie dupa cartea de identitate a masinii,originalul a ramas la firma care am cumparato care acum firma nu mai exista(a dat faliment)..si mai am si factura care mi sa dat cand am cumparat masina.....Ideea este ,daca eu pot sa vand acum masina doar cu actele acestea ,avand doar copia dupa cartea de identitate a masinii.......Multumesc anticipat pt rasp si sper sa ma luminati....
merci mult pt raspuns......la intreprindere individuala mai i.mi trebuie casa de marcat si daca am deja un srl mai pot fi asociat unic si la intreprinderea individuala?????????????????????
multumesc mult pt raspuns...care dintre cele enumerate mai sus ar fi cea mai ieftina si sa pot functiona cu clubul?Mai i.mi trebuie casa de marcat daca fac pfa????????
Daca nu vreau srl sa infiintez ce alta forma de imm pot folosi ca sa deschid o afacere gen magazin gen club???PFA?II?AF??
VReau sa deschid un club cu cateva mese de biliard si mese de tenis si doresc sa stiu daca pot sa functionez ca pfa sau intreprindere individuala sau asociatie familiara...,exclus srl............IDEEA ESTE CA AM DOMICILIUL IN ALT JUDET SI DORESC SA FAC AFACEREA IN CU TOTUL ALT JUDET///..........................................
Răspuns la discuția ajutatima
ideea este ca firma a disparut..nu MAI ESTE SEDIU ,NIMIC ACOLO..,,,NIMENI NU STIE NIMIC....daca nu o mai pot trece pe numele meu pot sa o mai vand?cu talonul si cu facura????????????????
Răspuns la discuția ajutatima
am inteles ca ar fi in insolventa.Ce mai pot face in acest caz????????????
Discuție ajutatima
am cumparat masina de la o firma care acum nu mai dau de ea si nu am apucat sa fac actele...Am decat factura fiscala cu care am cumparato si talonul masinii....Cum fac sa o trec pe nume sau sa o vand.....i.mi lipseste cartea de identitate a masinii......Astept sa ma luminati