avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 168 soluții astăzi
Forum Activitate laviniacostescu

Activitate laviniacostescu

Răspuns la discuția datorii
cum adica poate dovedii cu martori ??? ea ea nu are nici un martor ca mi-a dat mie banii.....
ma gandesc ca atata timp cat banii mi-au fost dati fara nici un act legal nu are nici o semnatura sau nu avem nimica facut cum ca banii sunt dati pe un anumit termen ... nu stiu acuma cum ea vrea banii legal??? nu vreau sa intelegeti ca am fugit cu banii doar i-am zis ca momentan stau mai prost la partea financiara si ii voi da cand voi putea sau daca accepta in rate....atata tot...
va rog sa imi explicati cefel de martori ???
Răspuns la discuția datorii
nu a fost nici o gresala de numa sau cont....pur si simplu mia trimis banii pentru a o ajuta sa cumpere de aici ceva.....am vrut sa ii trimit banii inapoi ca cea ce vroia sa ii cumpar a fost doar o minciuna....si mia zis sa mai tin banii la mine .... am avut o perioada in care sotul nu a lucrat si am cerut permisiunea acelei persoane sa folosesc banii si mia zis ca pot sa iau banii nu mi-a zis pe cat timp imi da banii si am vrut sa ii trimit jumatate din suma si ea a vrut toti banii odata mia zis ca nu accepta in rate.....si am zis sa astepte pana o sa am toti banii.....si acuma imi cere bani bineinteles ca nu am sa ii dau toti acuma odata.....deci vreau sa stiu sigur ce se intampla daca nu dau banii acuma cand vrea ci atunci cand o sa am ??
VA MULTUMESC FRUMOS CA VA FACETI TIMP SA MA INFORMATI
Răspuns la discuția datorii
din pacate persoana respectiva nu vrea nici cum sa inteleaga ca nu am sa ii dau acuma.....i-am explicat si numa cu amenintari e....ma da la politite ca apeleaza la cineva,,,,eu sunt plecata din tara acuma si ea are doar hartia cu care mi-a trimis banii prin money gram nu stiu daca o ajuta acea hartie la ceva pentru ca am zis acea persoana nu m-a vazut nici odata imi stie doar numele.....nu ma ascund de ea ca sa zic ca nu da de mine tot timpu imi zice ca eu o mint.....
deci sa inteleg ca mare lucru cu amenintarile nu poate sa rezolve decat sa astepte?????
multumesc din inima pentru raspunsuri
Discuție datorii
am si eu o mare rugaminte.....
aproximativ un an in urma o persoana mia dat ceva bani imprumut....o suma destul de mare nu am putut da persoanei banii toti odata si am intrebat daca accepta ii dau in rate aceea persoana nu a acceptat sa ii dau banii in rate ci ii vvroia toti data eu nu am avut posibilitatea sa ii dau toti odata.....ACCEA PERSOANA NU MA CUNOASTE NU MA VAZUT NICI ODATA DOAR STIE NUMELE MEU SI DE UNDE SUNT....NU AM CU ACEA PERSOANA NICI UN ACT SEMNAT CUM CA MI-A DAT BANII PE UN ANUMIT TERMEN...MI IA DAT SI ATATA TOT.....si acuma imi cere banii...momentan nu am acea suma sa dau acuma dar o voi da....ea zice ca ma da la politie ... asi vrea sa stiu daca politia imiva face ceva? EU NU AM FUGIT CU BANII PERSOANA RESPECTIVA VORBESTE CU MINE
VA ROG FRUMOS SA IMI SPUNETI DACA POLITIA POATE SA IMI FACA CEVA....