avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 476 soluții astăzi
Forum Activitate Silaghi Daniela

Activitate Silaghi Daniela

Buna ziua, am o miva nelamurire in privinta sporului de vechime si nume: pana in luna noiembrie 2013 am avut un spor de vechime de 15% cu gradatia 3, salariu de baza fiind 1433 cu spor cu tot. Din decembrie 2013 mi sa modificat sporul de vechime cu gradatia 4 dar cand am primit fluturasul am avut surpriza sa constat ca nu mi sa dat 20% ci mai putin 2,9% la cei 15% pe care i-am avut.
Intrebare mea este de ce nu mi sa dat 5% la sporul de vechime ca sa fie in total 20% iar atunci cand voi ajunge sa trec pe gradatia 5 voi avea 20% si nu 22,5% cum ar trebui sa fie?
Va multumesc.
Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati si pe mine in legatura cu legislatia si documentele necesare privind un loc de parcare in fata blocului pe care as dori sa concesionez precum si pasi care trebuie facuti.
Am cautat pe internet dar nu am gasit nimic concret.
Va multumesc
Daca se cumpara o masina de la o persoana fizica, care a fost putin avariata dosarul auto de daune poate fi preluat de noul proprietar al masini?
Răspuns la discuția Concediul de odihna
Va multumesc inca odata.
Buna ziua
Lucrez intr-o institutie publica si sunt obligata sa-mi iau concediu de odihna pe anul 2012 pana in data de 20.12.2012. Daca nu il iau pana la data respectiva nu mai am voie sa-l iau, asa mi sa transmis. Tin sa mentionez ca am vorbit cu directorul ca as avea nevoie de concediu de odihna dupa aceasta data deoarece trebuie sa plec din tara mi sa spus ca nu se poate sa-l iau dupa.Ce ar trebui sa fac in acest caz?
Va multumesc
Răspuns la discuția 5 zile libere la casatorie
Va multumesc tuturor.
Am pe cineva care sa casatorit acum si vroiam sa stiu daca are dreptul la cele 5 zile libere, ea fiind acum in concediu postnatal care se termina in data de 21.10.2010. Tin sa mentionez ca nunta a fost pe data de 16.10.2010.
Va multumesc.
Va multumesc din tot sufletul.
Va rog daca se poate sa ma ajutati cu un model de Plan de masuri privind colectarea selectiva a deseurilor in institutii publice. Va multumesc
La concediu de risc maternal este adevarat ca se diminueaza numarul zilelor de concediu de odihna? Va multumesc