avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 491 soluții astăzi
Forum Activitate ana.marria

Activitate ana.marria

NE TRIMIT FEL SI FEL DE MESAJE, AMENINTARI, NU VOR SA VINA SA RIDICE LUCRURILE ABANDONATE, NE POARTE PE DRUMURI CA VIN, SI NU MAQI VIN, NE TERORIZEAZA! CHITANTA A FOST FACUTA DE MINE(FIICA PROPRIETARULUI) CU ACORDUL PARINTILOR MEI. ASTA NU REPREZINTA NICI O PROBLEMA DIN MOMENT CE IN EA SE SPECIFICA CE REPREZINTA, SI CA CONTRACTUL VA URMA SA SE SEMNEZE A 2 A ZI (CEEA CE S-A SI INTAMPLAT) CHITANTA A FOST TRECUTA SI IN CONTRACT. ESTE IN REGULA, NU? ASTEPT RASPUNSUL DVS, VA ROG.
ITI MULTUMESC DINSUFLET!
DAR NU SUNT LA FEL DE VINOVATI SI EI? ORICUM NOI DIN BANII DE PE CHITANTA ABIA LE-AM PLATIT CHELTUIELILE!
DA, ati inteles bine, asa este, noi ne facem de vina cu ceva, ne pot acuza de ceva?
NOI NU AM SEMNAT IN DREPTUL TAIETURII!!!
Buna ziua
In urma cu o luna si ceva am inchiriat aparytamentul. Am facut o chitanta de mana pe suma x reprezentand chiria pe prima luna, specificand ca urmeaza sa se semneze contractul a 2 a zi (era seara tarziu, si ei tineau cu totul din adins sa se mute din seara accea). A 2 a zi s-a semnat contractul, complectat de ei nu de noi, pe o suma mai mica. Noi nu am fost atenti si am inregistrat la finante contractul. Dupa aproape o luna au abandonat apartamentul fara se ne spuna nimic, am fost anuntati de vecini. Nu au platit cheltuielile, nu au predat chei, au luat lucruri din casa, dar si-au si abandonat anumite lucruri.
1. Ne ameninta ca am facut evaziune fiscala cu toate ca ei au scris si semnat si stampilat contractul (cu toate ca chiria lor nu a fost nici macar suma din contract, au lasat o gramada de datorii platite de noi).
2. I-am somat pe adresa de pe autorizatia de functionare (au facut pe firma) ca datorita faptului ca nu au achitat chiria la termenul prevazut in contract, consideram contractul anulat si ii somam sa vina sa-si ridice bunurile abandonate.
Adresa nu era buna sunt firme fantoma cred ce se plimba de la adresa la alta. Am luat legatura prin telefon si ne-au facut de cateva ori sa-i asteptam si nu au venit (ne ameninta si ne terorizeaza continuu).
3. Pe contractu de inchiriere au taiat fara acordul nostru peste NU au voie sa subinchirieze (langa acea mazgalitura NU se afla semnatura noastra). Cu toate astea au subinchiriat si au inregistrat o firma pe adresa noastra. Cum e posibil?. Acum vin pe adresa noastra fel si fel de somatii pentru alceafirma.
VA RUGAM AJUTATI-NE!