Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale informatii facilitati deschidere firma persoana sub 35 ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

informatii facilitati deschidere firma persoana sub 35 ani

Va rog frumos sa-mi spuneti daca sunt in vigoare prevederile conform carora o persoana sub 35 ani beneficiaza de anumite facilitati la infiintarea unei firme:
-capital social 10 lei
-3 ani scutire la plata impozitului pe profit.....
Vorbim de promisiunile facute de premier si date ca si importante pt.stimularea economiei
va multumesc
e vorba de firmele starter
Este tot proiect .
www.avocatnet.ro/UserFiles/a...

Daca se va adopta acest proiect si ve deveni lege aplicabila, trebuie bine cumpanit daca merita sau nu infiintata o firma starter, pentru ca sint facilitati dar si restrictii , si apreciez ca aceste restrictii sunt destul de severe .