avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 204 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort ro-nl
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort ro-nl

sunt cetatean roman casatorita de un an si 3 luni cu un cetatean olandez
in cazul unui divort am aflat ca se aplica legea olandeza
cum ma pot documenta ce spune aceasta lege ,tinand cont de faptul ca nu stapanesc inca limba si sa consult un avocat de aici e f costisitor si ei nici nu stiu daca ma vor intelege,
va rog dati-mi o solutie
cu multumiri anticipate:((
Cel mai recent răspuns: snoo , utilizator 00:25, 10 Aprilie 2010
Casatoria a fost incheiata in Romania sau Olanda?
luiza2008 a scris:

Casatoria a fost incheiata in Romania sau Olanda?




in olanda:))
ca sa puteti divorta in romania, procedati la transcrierea certificatului de casatorie , in tara .
ultimul domiciliu comun este in olanda ?
cum se procedeaza la transcrierea certificatului de casatorie?
domiciliul meu actual este in olanda,impreuna cu sotul.
mentionez ca am si copilul meu aici la scoala.:(
Roxanel, o luam de la capat, nu se aplica legea romana acestui divort.

Alte discuții în legătură

Divort in olanda parteneri acelasi sex relatii patriminiale alice.v alice.v Prin amabilitatea dumneavoastra as dori daca se poate raspuns la urmatoarea situatie. Sunt cetatean roman cu statut de partener inregistrat al unui cetatean ... (vezi toată discuția)
Actele necesare pentru casatoria in romania a unui roman cu un cetatean strain marduc marduc buna seara ,ma numesc Marius si sunt din Galati,urmeaza sa ma casatoresc aici in Galati cu o persoana din Olanda cu cetatenie Olandeza. Va rog sa ma lamuriti ... (vezi toată discuția)
Traducere somatie de plata Artigas Artigas Va salut, Am un diferend cu un cetatean olandez domiciliat in Olanda,care mi-a produs un prejudiciu material pe care refuza sa-l plateasca pe cale amiabila. ... (vezi toată discuția)