Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale radierea firmei din oficiu
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

radierea firmei din oficiu

Buna ziua,
Am un SRL mic, caruia i-am suspendat activitatea pe 3 ani incepand cu 1 iunie 2009..dar finantele tot cer bilant, declaratii si fise fiscale..mai am si niste datorii de platit la finante. Intrebarea mea este daca se poate radia din oficiu, si daca mai tb sa trimit obligatoriu aceste documente. Multumesc!
La sediul Registrului Comertului se depune un dosar care cuprinde printre altele un certificat emis de organul fiscal competent dincare sa rezulte ca NU aveti datorii la buget.Concluzia este destul de clara.
Daca are datorii nu se radiaza din oficiu. Radierea intervine dupa achitarea datoriilor.