Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Asigurare medicala la contract part-time
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Asigurare medicala la contract part-time

Buna ziua,

Daca eu sunt angajat cu un contract de munca part time beneficiez de asigurarea de sanatate la fel ca si unul cu norma intreaga?
Adica, in cazul in care, Doamne fereste, voi avea nevoie de spitalizare (accidente sau altceva) sau de tratamente compensate - ma va afecta faptul ca am contract part time sau nu?
Multumesc anticipat de raspuns
beneficiati de asigurare, nu este o conditie numarul de ore lucrate