Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxe notariale
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxe notariale

VREAU SA CUMPAR UN APARTAMENT NOU . CE TAXE TREBUIE PLATITE, UNDE SI CATRE CINE?
MULTUMESC
Platiti taxele notariale aferente contractului la notariatul unde perfectati actele , la mommmentul incheierii tranzactiei .
CARE SUNT TAXELE NOTARIALE AFERENTE CONTRACTULUI ?
Notarul calculeaza onorariile conform Ordinului nr. 943/2005. Ca sa aflati ce suma de bani va va fi perceputa de catre notar pentru perfectarea contractului de vanzare-cumparare al apartamentului, trebuie in primul rand sa oferiti mai multe detalii despre acesta (adresa exacta, anul constructiei, cate camere are, etaj etc.)
Alin Popescu, administrator