Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cazier judiciar si adeverinta medicala...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cazier judiciar si adeverinta medicala...

Care este valabilitatea unui cazier judiciar si a unei adeverinte medicale(din care reiese ca persoana e clinic sanatoasa) (ambele necesare in cazul unei eventuale angajari ? ) - Multumesc anticipat.
mrbilly, utilizator
potrivit disp.L;290/2004, cazierul judiciar este valabil 30 de zile de la data emiterii lui.
adeverinta medicala, cred (deci nu sunt sigura!) ca tot 30 de zile.
nu era 6 luni pt. cazierul judiciar ?
art.21(2 din legea 290/04: "certificatul de cazier judiciar se elibereaza persoanei fizice in cel mult 10 zile de la data solicitarii si este valabil 30 de zile de la data intocmirii si numai in scopul in care a dost eliberat."
a fost odata...ca niciodata ;) ...6 luni.
Legea din 2004 a mai fost si ea modificata...bla bla... insa pe cazierul meu din vara 2006 scria negru pe alb ca e valabil 6 luni. Daca zici ca e 30 de zile zi-ne si o lege mai noua de iunie 2006.:D
mda...mea culpa!:"> recunosc ca m-am uitat intro lege veche!:">
rar fac asa gafe!!!!X-(

si... acu' ce vrei sa fac ?
sper ca n-am vatamat pe nimeni cu eroarea mea!#-o
si oricum...eu stiu sa recunosc cind gresesc si sa-mi cer scuze!!!:P