avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 603 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cazier judiciar si adeverinta medicala...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cazier judiciar si adeverinta medicala...

Care este valabilitatea unui cazier judiciar si a unei adeverinte medicale(din care reiese ca persoana e clinic sanatoasa) (ambele necesare in cazul unei eventuale angajari ? ) - Multumesc anticipat.
Ultima modificare: Marți, 20 Martie 2007
mrbilly, utilizator
Cel mai recent răspuns: ne_nicku , utilizator 21:48, 22 Martie 2007
potrivit disp.L;290/2004, cazierul judiciar este valabil 30 de zile de la data emiterii lui.
adeverinta medicala, cred (deci nu sunt sigura!) ca tot 30 de zile.
nu era 6 luni pt. cazierul judiciar ?
art.21(2 din legea 290/04: "certificatul de cazier judiciar se elibereaza persoanei fizice in cel mult 10 zile de la data solicitarii si este valabil 30 de zile de la data intocmirii si numai in scopul in care a dost eliberat."
a fost odata...ca niciodata ;) ...6 luni.
Legea din 2004 a mai fost si ea modificata...bla bla... insa pe cazierul meu din vara 2006 scria negru pe alb ca e valabil 6 luni. Daca zici ca e 30 de zile zi-ne si o lege mai noua de iunie 2006.:D
mda...mea culpa!:"> recunosc ca m-am uitat intro lege veche!:">
rar fac asa gafe!!!!X-(

si... acu' ce vrei sa fac ?
sper ca n-am vatamat pe nimeni cu eroarea mea!#-o
si oricum...eu stiu sa recunosc cind gresesc si sa-mi cer scuze!!!:P

Alte discuții în legătură

Valabilitate cazier și adeverință medicală just_ea just_ea buna seara....este valabil un cazier judiciar eliberat anul trecut in octombrie ,anul acesta in luna curenta( in cautarile mele,apare valabilitatea acestuia 6 ... (vezi toată discuția)
Greseli avocatnet.ro In data de 21.09.2004-in sectiunea Acte utile- ati postat un articol referitor la obtinerea cazierului judiciar. La acea data era in vigoare noua lege privind ... (vezi toată discuția)
Carnet moped: este necesara vizita medicala? cioatamircea cioatamircea am atestat de 5 ani,am inteles ca ma pot prezenta la examen,fara sa mai fac cursuri. Va rog sa-mi spuneti daca este necesara vista medicala(eventual alte ... (vezi toată discuția)