avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 667 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Deducere economisire pentru domeniu locativ
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Deducere economisire pentru domeniu locativ

Buna ziua,

Am o intrebare legata de deducerea de 300 lei din impozitul pe venit care se acorda celor care au un contract de economisire pentru domeniu locativ. Acesti 300 de lei reprezinta suma care este returnata, sau reprezinta doar o deducere din baza impozabila, castigul fiind in acest sens doar 48 de lei?

Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: ax3l4axel , utilizator 12:55, 15 Mai 2010
Reprezinta deducere din baza de impoziatre.
Multumesc pentru raspuns.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Formular 230 plafonat??? mihaelaardelean mihaelaardelean Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu o nelamurire. Suma de 2% din impozitul pe venit anual pe care il redirectionez catre o anumita asociatie e plafonata la 300 ... (vezi toată discuția)
Deducere personala salariu minim razvan257 razvan257 Buna ziua sunt angajat in domeniul privat la o firma de paza si am salariul minim pe economie. Locuiesc impreuna cu mama mea care are o pensie minim garantata ... (vezi toată discuția)
Deduceri personale Manuciao Manuciao La un venit brut de 1550 lei,bonuri de masa cu o valoare totala de 330 lei,cu o persoana majora in intretinere...cat este deducerea? Acesti bani revin ... (vezi toată discuția)