Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Deducere economisire pentru domeniu locativ
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Deducere economisire pentru domeniu locativ

Buna ziua,

Am o intrebare legata de deducerea de 300 lei din impozitul pe venit care se acorda celor care au un contract de economisire pentru domeniu locativ. Acesti 300 de lei reprezinta suma care este returnata, sau reprezinta doar o deducere din baza impozabila, castigul fiind in acest sens doar 48 de lei?

Va multumesc.
Reprezinta deducere din baza de impoziatre.
Multumesc pentru raspuns.