Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... acte auto
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

acte auto

Buna seara, am si eu o intrebare am o masina care nu este pe numele meu ,am facut itp in cazul in care o inscriu pe numele meu mai este itp valabil, ca banuiesc ca imi da un alt talon?
Inspectia tehnica periodica priveste masina.Daca se schimba proprietarul masinii,valabilitatea acesteia ramane neschimbata.
multumesc, dar nu imi opresc talanolul?
Existenta valabilitatii I.T.P. este inregistrata in baza electronica de date si se reinscrie in noul certificat de inmatriculare.
ITP-ul se face pt. masina nu pt. proprietar. Prin urmare dupa scimbarea proprietarului ITP-ul ramane valabil si normal trebuie sa va restituie acel talon.