Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA tva ungaria
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

tva ungaria

buna azi am fost in ungaria la cumparaturi,produse pentru salon de coafura,si in ungaria la depozit ne-au dat o hartie de recuperare afa,tva,care trebuia stampilata la vama la intrare in tara si dusa inapoi la depozit si ei ne returnau tva-ul.dar la vama au zis ca ei nu pun nici o stampila ca nu se mai poate recupera tva-ul.ce ziceti se poate recupera sau nu?apropo factura este pe persoana fizica
nu se recupereaza tva de catre persoanele fizice pentru achizitii din ue.

inainte de aderare se practica ce spuneti dvs.