Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... viza de flotant
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

viza de flotant

Ce se poate intampla in cazul in care , desi exista contract valabil , proprietarul refuza sa colaboreze la obtinerea vizei de flotant al chiriasului ?
Daca te-ai mutat temporar este bine sa declari acest lucru la Serviciul de Evidenta a Persoanelor din cadrul Politiei in raza localitatii unde locuiesti temporar. Resedinta se inscrie in actul de identitate la cererea personei care locuieste mai mult de 15 zile la adresa la care are locuinta secundara.
Il vor convoca ei pe proprietar!
se poate ca acel contract sa nu fie inregistrat la finantele locale pentru impozitarea veniturilor din chirii ,asa ca vezi daca are viza organelor fiscale locale pe contract
Ce intelegeti dvs prin contract valabil?
Daca locuiti perioada mai mare de 15 zile ,sunteti obligat sa informati serviciul evidenta populatiei din politia locala
In cazul in care nu au fost finalizate formalitatile,organele de politie vor convoca proprietarul