avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 118 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... registru inregistrare accidente de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

registru inregistrare accidente de munca

Stie cineva ce sanctiuni sunt prevazute in cazul lipsei acestui registru? si unde pot gasi in legislatie aceste dispozitii sanctionatorii?
Multumesc !
Cel mai recent răspuns: Isabela68 , utilizator 17:13, 26 Mai 2010
Reglementarile sunt prevazute in Legea nr.319/14.07.2006 si prin HG nr.1050/09.08.2006
Multumesc mult !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Conditii ssm - multe echipamente it intr-un spatiu foarte mic, e legal? cris200723 cris200723 Buna ziua. Lucrez la un spital, intr-un birou cu alti 5 colegi, avem 6 calculatoare si 2 imprimante, cu 5 birouri, 2 dulapuri, 2 mese intr-un spatiu de 6 m / ... (vezi toată discuția)
Norme ssm 00ionutz00 00ionutz00 Buna ziua! As dori sa stiu daca normele specifice NSSM 25 referitoare la acoperiri metalice mai sunt in vigoare sau au fost abrogate odata cu apartia legii ... (vezi toată discuția)
Autorizare functionare din punct de vedere protectia muncii crysenc21 crysenc21 Buna seara, Am si eu o nelamurire - daca in prezent se mai elibereaza de catre ITM autorizatie de functionare din punct de vedere al protectiei ... (vezi toată discuția)