avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 112 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... dupa ce coduri invatati pt admitere INM?
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

dupa ce coduri invatati pt admitere INM?

Buna. Anul acesta voi sustine examenul de admitere la INM si sunt foarte stresata, mai ales ca am apucat sa invat tot codul la procedura penala si aseara cand m-am uitat pe net am vazut ca de fapt codul meu e ceva mai vechi ( e actualizat la 1.01.2005). Sa inteleg ca la procedura penala se invata dupa noul cod care e modificat si completat prin legea 356/2006?
La penal e in vigoare noul cod, pt care s-a tot amanat intrarea in vigoare si in care se introd si dispozitiile speciale referitoare la pers juridica si totodata s-au adus modificari si limitelor de pedeapsa?
Adica cel modificat si completat prin legea 278/2006?
Multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: Lolec , utilizator 00:30, 2 Iunie 2007
ar trebui sa dai examen din legi acum in vigoare nu? asa ca cele cu ultimele modificari......si mai mult daca se modifica inante de ex..si intra in vigoare tot asa.....:(
Multumesc mult.
Pe mine ma intereseaza dc pt inm treb sa invatam codul pr.pen modif prin lg.356/2006 actualizat la 10.09.2006 si codul penal modif prin lg.278/2006 actualizat la 15.07.2006.
Bafta!

tu ce crezi ?




tu ce crezi ?

Eu am adresat o intrebare si doream sa fiu lamurita.
Care e problema?


nu am stiut ca exista vreo problema.

observ doar chestiune simpla care nu ar trebui sa ridice intrebari.

Alte discuții în legătură

Admitere inm ianuarie 2011, -cei care dam in ianuarie.si cei din august,fireste ContSters89182 ContSters89182 Sa demaram invatatul puternic.X-( Eu nu mai dau la sng pana cand se hotaraste, ca nu am nimic cert, ca si ceilalti colegi ai mei de pe forumul sng.X-( Ramane ... (vezi toată discuția)
Admitere barou 2014 manuelle manuelle Buna ziua. Pentru admiterea in barou 2014 la Penal trebuie invatat de pe noul cod? Acesta intra in vigoare in februarie 2014. Lucrarile de specialitate dupa ... (vezi toată discuția)
Admitere barou 2011 jason jason Am creat acest nou topic, chiar de pe acum, deoarece sunt direct interesat de examenul de admitere in Barou, ce va avea loc la anul, insa nu cred ca sunt ... (vezi toată discuția)