Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Recuperare TVA ( VAT ) pentru importuri extra UE
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Recuperare TVA ( VAT ) pentru importuri extra UE

Buna ziua,

Am o afacere online si am importat multa marfa din Thailanda.Toate actele de import sunt corecte si as dori sa aflu daca se poate recupera TVA-ul platit in Romania sau cel platit in Thailanda ( inclus in pretul de achizitie ) . Care este procedura si mai ales care sunt riscurile cu autoritatile ? Va multumesc pentru timpul acordat.
sunteti inregistrat in scopuri tva in romania?