avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 718 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... achizitionarea unei locuinte
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

achizitionarea unei locuinte

Salut

Detin o locuinta de serviciu, am un apartament proprietate personala cumparat cu 2 ani in urma, iar acum aceste locuinte de serviciu s-au pus in vanzare. Pot sa cumpar aceasta locuinta ? Mi se cere o declaratie notariala ca nu am, nu am vandut , nu am instrainat.
Sau pot sa formulez o declaratie ca nu am detinut/vandut nicio locuinta din fondul locativ de stat?

Alte discuții în legătură

Cadru militar - drept locuință de serviciu Lav.lav Lav.lav Buna ziua. Cadru militar, în activitate, divorțat și recăsătorit, beneficiază de locuință de serviciu în garnizoana, din 2020 până în prezent, cu ... (vezi toată discuția)
Buna ziua. eu doresc sa solicit o locuinta sociala de la prmaria ... Mihis Mariana Mihis Mariana Buna ziua. Eu doresc sa solicit o locuinta sociala de la prmaria Baia Mare. Intre restrictiile impuse , se cere declaratie ca nu detin nu am detinut si nu am ... (vezi toată discuția)
Locuinte anl opheliacj opheliacj Buna ziua, as dori sa stiu daca. in cazul unei studente, pentru a beneficia de locuinta ANL, una din conditii este ca parintii ei sa nu aiba locuinta ... (vezi toată discuția)