Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cum se poate face ingradire in curte comuna
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cum se poate face ingradire in curte comuna

cum se poate face legal o ingradire intr-o curte comuna unde daca s-ar face nu s-ar face imprejmuiri la caile de acces a spatiilor comune ,ce ar trebui facut legal sa obtin aviz favorabil de la primarie ,mentionez ca suntem 8 locatarii (7 proprietari+1 chirias al primariei )din care 2 au garduri cu aprobari,iar ceilalti au si ei gard dar nu cu aprobari mentionez ca eu nu am nici o imprejmuire.eu cum m-as putea imprejmui legal ceilalti vecini care au gardurile ilegal au primit o nota de la primarie de stricare a gardurilor ei fiind imprjmuit si caile de acces spre spatiile comune (urcare pod,intrare pivnita)acestea fiind ingradite.eventual mai pot da detalii va multumesc cu stima.
danielcj, utilizator
Obligatia de a face are ca obiect desfiintarea gardurilor edificate in mod abuziv , iar granituirea, stabilirea limitelor fondurilor invecinate.

dupa desfiintare ,cum putem face legal ingradirea mai sus mentionata fara a abuza de accesu la spatiile comune,v-as ruga mai explicit nefiiind un stiutor al termenilor juridici. va multumesc
este cineva care ma poate lamuri?va rog mult
este cineva care ma poate lamuri?va rog mult=D>=D>=D>=D>=D>=D>
Iesiti din indiviziune si apoi fiecare face ce vrea cu partea sa....