Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... fraude pe mobil
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

fraude pe mobil

Ce pot sa fac in cazul in care am fost pacalita de cineva care s-a dat drept operator Orange si mi-a spus ca s-a facut o greseala la factura abonamentului meu, mi-a spus sa introduc pe mobil niste coduri pentru remedierea greselii apoi am constatat ca am incarcat o cartela prepay cu o suma de euro. Cum pot sa -mi recuperez paguba si sa fie pedepsiti cei care au facut asta pentru a nu mai pati si altii ca mine?
Va multumesc anticipat pentru raspuns.
Singurul lucru pe care il ai de facut este sa formulezi o plangere la sectia de politie aflata pe raza domiciliului pe care il aveti. Procedura de identificare a celui care v-a inselat este destul de greoaie,,,in multe cazuri chiar imposibila. Sa pastrati nr.de telefon care v-a apelat si sa reclamati situatia de fapt asa cum s-a petrecut.