avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 507 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Noile modificari ale codului fiscal afecteaza si ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Noile modificari ale codului fiscal afecteaza si SRL-urile?

Sunt administrator la un srl si am contract de intermediere cu un producator.Ma afecteaza schimbarea codului fiscal?
Cel mai recent răspuns: taticutzul , utilizator 17:25, 10 Iulie 2010
Fii mai explicit te rog . La ce modificari te referi tu ?! Daca te referi la cota TVA asta ne afecteaza pe toti care suntem platitori de TVA in mod direct iar pe cei care nu sunt platitori de TVA in mod indirect.
Oricum astept lamuriri suplimentare de la tine sa te pot sfatui mai bine !!!

Succes
Multumesc pentru rapiditatea raspunsului si scuze pentru neclaritati!
Ma refer la impozitarea activitatilor dependente
Mi-am sters contul(lipsea o litera din adresa de mail) si l-am refacut!
Astept in continuare raspunsuri!
Multumesc!
Deocamdata nimic nou sub soare
Nu inteleg comentariul tau!

Alte discuții în legătură

Contract prestari servicii care sa nu lase impresia unei relatii de dependenta ginan ginan stimati domni, tot de pe acest forum am aflat ca se pot incheia contracte prestari servicii intre 2 PFA -uri,dar sa nu dea impresia unei relatii de ... (vezi toată discuția)
Mesaj catre consultanti ! taticutzul taticutzul Sunt administrator la un srl -consultanta in afaceri si management si am un contract de intermediere vanzari platit cu comision din vanzari negociat lunar in ... (vezi toată discuția)
Diurnã strãinãtate AlexVD AlexVD Vă salut! Trebuie să specific într-un contract de consultanță următoarele puncte: 1) Legea concretă a diurnei pentru străinătate pentru care voi ... (vezi toată discuția)