Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... coruptie sexuala?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

coruptie sexuala?

buna seara.am savarsit o fapta.urind in boscheti,doua fete s-au holbat la mine(minore)vazand ca se uita,am inceput sa ma masturbez.acestea au fost interesate de ce fac si au venti mai aproape,s-au aszet pe o banca si s-au uitat la mine pana la sfarsit,dupa care mi-au facut cu mana si au spus sa mai trec pe acolo.pot avea dosar penal?daca ma dau la politie,ce pot patii?ele au vrut sa vada.nu au fost martori de fata,numai cele doua fete.
Ideal ar fi sa nu mai faceti asa ceva. Chiar daca fetele au fost interesate , si chiar daca nu va vor denunta, astfel de actiuni constituie fapte penale care pot atrage raspunderea penala a dvs.
ART. 202
Corupţia sexuală
Actele cu caracter obscen săvârşite asupra unui minor sau în prezenţa unui minor se pedepsesc cu închisoare de la 6 luni la 5 ani.
Când actele prevăzute în alin. 1 se săvârşesc în cadrul familiei, pedeapsa este închisoarea de la unu la 7 ani.
Dacă faptele prevăzute în alin. 1 şi 2 au fost săvârşite în scopul producerii de materiale pornografice, maximul special al pedepsei se majorează cu 2 ani.
Ademenirea unei persoane în vederea săvârşirii de acte sexuale cu un minor de sex diferit sau de acelaşi sex se pedepseşte cu închisoare de la unu la 5 ani.

ULTRAJUL CONTRA BUNELOR MORAVURI SI TULBURAREA LINISTII PUBLICE - Infractiune care face parte din grupul infractiunilor care aduc atingere unor relatii privind convietuirea sociala, prevazute in cap. IV, t. IX, art. 321, C. pen., partea speciala, si este fapta unei persoane care, in public savarseste acte sau gesturi, profereaza cuvinte ori expresii sau se deda la orice alte manifestari prin care se aduce atingere bunelor moravuri sau se produce scandal public ori se tulbura linistea si ordinea publica.

daca va da la poltie,vi se va intocmii dosar penal,daca fetele au 2 martori,sau daca ati fost prisn in flagrant de politisti

fapta e foarte greu de demonstrat.
andrei888 a scris:

am inceput sa ma masturbez.acestea au fost interesate de ce fac si au venti mai aproape,s-au aszet pe o banca si s-au uitat la mine pana la sfarsit,dupa care mi-au facut cu mana si au spus sa mai trec pe acolo.pot avea dosar penal?daca ma dau la politie,ce pot patii?ele au vrut sa vada.nu au fost martori de fata,numai cele doua fete.

Pe langa dosarul penal , puteti avea si probleme de devianta comportamentala .
Asa ceva , nici animalele nu fac ... #-o :hammer:
sa stiti ca este destul de greua,ca si baebat,sa te abtii,cand doua fete dragute iti spun ``vrei sa te ajut,da-i mai tare,ce draguta esti,imi dai numarul tau``?
daca m-ar fi prins politia,as fi putut patii cele de mai sus?
doamna/doamnisoara,Diana,totusi,depspre acele fete de ce nu spuneti nimic?nu credeti ca l-au instigat in vre-un fel?

si sa stiti ca animalele fac si sex in public,inca de ala cu perversiun.multumesc. :))
alexandresu, utilizator