Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general inregistrare documente cu regim special
Discuție deschisă în Contabilitate în general

inregistrare documente cu regim special

Buna ziua,
Administratorul a cumparat un facturier si un chitantier , iar ca justificare a adus un bon de casa, nu are factura si nici fisa de evid a formularelor cu regim soecial, este corect< cum le inregistrez in contabilitate?Multumesc
Doar bonul fiscal, nu este suficient pt a deduce cheltuiala. Intocmiti nota de intrare receptie si bon de consum
3028 = 401
6028 = 3028

Deoarece nu ati primit factura fiscala, tva-ul nu il puteti deduce.
trimiteti administratorul sa cumpere 2 fise de ev. a formularelor cu regim sp.le inregistrati si nu mai aveti probleme.