avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 609 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Daca am cod CAEN 4719 pot vinde discuri (CD-uri, ...
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Daca am cod CAEN 4719 pot vinde discuri (CD-uri, DvD-uri) si produse de papetarie?

Daca am cod CAEN 4719 pot vinde discuri (CD-uri, DvD-uri) si produse de papetarie? Sau imi trebuie sa adaog si codurile 4762 si 4763?
Cel mai recent răspuns: leuca_luminita , utilizator 19:37, 30 August 2010
buna ziua,
opinia mea este ca puteti vinde pe codul caen 4719, acest cod dandu-va posibilitatea de a vinde o gama diversa de produse in acceasi incinta (magazin universal).
Celelelte doua coduri enumerate impun existenta unui magazin specializat, destinat doar vanzarii acelor produse
Multumesc foarte mult pentru raspuns domnule Septimiu Bujgoi Imi e de mare ajutor.
septimiubujgoi a scris:

buna ziua,
opinia mea este ca puteti vinde pe codul caen 4719, acest cod dandu-va posibilitatea de a vinde o gama diversa de produse in acceasi incinta (magazin universal).
Celelelte doua coduri enumerate impun existenta unui magazin specializat, destinat doar vanzarii acelor produse
[/quot

Buna seara!

Si in opinia noastra lucrurile stau asa, numai ca atunci cand am avut control de la primaria generala, inspectorii ne-au spus ca nu e bun codul 4719, iar bomboana pe coliva a fost sa introducem CAEN pentru vanzare de diskete ( dar nu stiau care e acest cod). Ulterior controlului am extins activitatile secundare si am schimbat si Acordul de functionare eliberat de primaria de sector. La vreo 2 saptamani dupa ce am obtinut noul acord cine in vine in control?- Primaria de sector care si ea ne someaza sa introducem CAEN pentru diskete, cred ca au un fix cu treaba asta, asa ca am renuntat sa mai vindem acest produs desi este cerut cateodata.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Lamurire despre "magazine specializate" ririana ririana buna ziua, se poate adauga CAEN pentru vanzarea cu amanuntul de papetarie si carti in acelasi spatiu unde se desfasoara servicii de copiere, scanare ... (vezi toată discuția)
Autorizatie deschidere punct de lucru de la primarie. mihaicrb mihaicrb Pentru o firma nou infintata care isi deschide un punct de lucru, este necesara autorizatia de functionare de la primarie? Din ce am inteles eu, pentru ... (vezi toată discuția)
Cod caen DanielaGh DanielaGh Buna ziua. Doresc sa imi deschid o cafenea in care sa pot vinde si produse (bijuterii handmade, reviste si decoratiuni de interior). Imi puteti spune, va rog, ... (vezi toată discuția)