Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Autorizatie deschidere punct de lucru de la primarie.
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Autorizatie deschidere punct de lucru de la primarie.

Pentru o firma nou infintata care isi deschide un punct de lucru, este necesara autorizatia de functionare de la primarie?
Din ce am inteles eu, pentru anumite coduri CAEN nu este nevoie de o autorizatie de la primarie.
Codurile CAEN la care fac referire si care apar pe Certificatul Constatator de la registrul comertului sunt:
Cod CAEN Rev.2 -
1812 - Alte activitati de tiparire n.c.a.
4762 - Comert cu amanuntul al ziarelor si articolelor de papetarie, in magazine specializate.
4763 - Comert cu amanuntul al discurilor si benzilor magnetice cu sau fara inregistrari audio/video, in magazine specializate
6190 - Alte activitati de telecomunicatii
8219 - Activitati de fotocopiere, de pregatire a documentelor si alte activitati specializate de secretariat
Este nevoie de autorizatie de la Primarie.