Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... inm =dezamagire totala
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

inm =dezamagire totala

e prima oara cind dau admitere la inm si ultima.Dezamagire toatala 6 grile anulate din cauza dificultatii? Oare cind s au intocmit testele nu se stia asta,nu si au asumat consecintele ,urmarile acestui test aberant?????6 grile oficial anulate pt dificultate nu k majoritatea ar fi fost altfel plus ce era inafara materiei dc nu se anuleaza si aia ,intrebari interpretative etc.Sa fim seriosi cel putin pt mine inm nu mai prezinta credibilitate ,trebuiau sa si asume greselile si sa anuleze intreg examenul nu sa faca balamucul asta .Poate intra vreun stimabil sa citeasca si parerile celor care au participat la examenul de admitere inm nu k ar conta........
Pentru că examenul îţi este încă proaspăt, ne poţi da 1-2 exemple de întrebări "interpretative", cum spui, în cazul în care ai reuşit să reţii aşa ceva?
Dacă mai ai nervi, uite, aici [ link extern ] .
Pe care le-ai avut şi care ţi se par excesiv de interpretabile?
Deocamdată nu am nici o tangenţă cu INM. Am strict o curiozitate legată de chestiunea grilelor în general şi de felul în care sunt ele concepute la drept, în particular.
Care a fost rezultatul tău la proba eliminatorie?
Pretor, utilizator
stie cineva ceva de rezultate?
:-/poate k dau eu prima oara si mi se pare asa nu stiu ce sa zic cel putin cu cererea reconventionala in ordonanta presedentiala mi s a parut de interpretat scuza ma nu exista o norma imperativa care sa impiedice asta dar crede ma am vb si cu avocati pt ca eram curioasa si majoritatea mi au zis k nu vad nici o logica de a depunde cererea reconventionala in ord pres mai ales k are caracter vremelnic si se judeca de urgenta iar cer rec ar ingreuna jud mi s a parut interpretativ raspunsul cel putin majoritatea mi au zis k nu ar fi admis o nu stiu ce a zic plus intreb cu tet ologr nu era in materie , acum cu anularea celor 6 grile nu mi se pare corecta pt ca ei au facut testele e inadmisibil la un examen national sa se anuleze 6 grile dupa ce s a dat examenul eu facusem makar 3 din 6 corecte acum nu stiu ce o sa fie .Nu stiu fa ma tu sa mi schimb parerea poate mi explici si u si ma faci sa inteleg sincer eu ramin la parerea mea:D