avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 671 soluții astăzi
Forum Suport Tehnic Opinii despre avocatnet.ro Avocatnet.ro - versiunea 5.0
Discuție deschisă în Opinii despre avocatnet.ro

Avocatnet.ro - versiunea 5.0

Va solicit cateva raspunsuri legate de noua versiunea Avocatnet.ro:

1. Ce parere aveti de noua organizare?

2. Cum vi se pare functionalitatea acestuia?

3. Cum apreciati (daca apreciati :) ) noul design?

Asteptam sa ne spuneti ce va place, ce nu va place, ce ati dori sa regasiti si tot asa.
Multumim anticipat ! :)


Cel mai recent răspuns: pianistul , administrator 20:16, 9 Octombrie 2007
Mie mi se parea mult mai buna versiunea anterioara, poate mici modificari , dar in rest era OK.Poate daca ma familiarizez o sa fie si cea actuala utilizabila. Totusi ,ca intotdeauna "era mai bine inainte" .:)
Noua versiune, indiferent de scandalul pe care l-a adus, arata bine, era necesara si este utila.

Design-ul este curat si (aproape) rezonabil de diferit fata de cel al altor site-uri. E draguta si ideea de a permite poze pentru utilizatorii de pe forum. Ar prinde bine, eventual, un mai bun suport pentru formatarea textului (B I U si niste emoticonuri nu sunt singurele instrumente pe care le au forumurile... v. cel putin cele facute cu clasicul phpBB). O perioada nu a functionat deloc sistemul de notificare privind mesajele de pe forum. Acum vad ca "si-a revenit". Vad ca si RSS-ul merge (inainte doar facea ca browser-ul sa-l descopere, dar nu trimitea catre nimic). Ma bucur si ca ati renuntat la sistemul de rating al postarilor pe forum (tot ce era necesar pentru a-l frauda - a da un numar arbitrar de voturi - era un browser care lucreaza bine cu tab-uri; eu am folosit Maxthon pentru a-mi da -7)... In fine, in mare este mai bine.

Pentru moment am un singur repros ce tine de functionalitate: banner-ul in flash care sta deasupra zonei de titlu/cautare/navigatie acopera link-urile din bara si nu permite click sub el. A fost configurat cam agresiv si s-a pierdut din vedere ca pe langa faptul ca (oarecum) permite sa se vada link-urile de sub el, mai trebuie sa dea voie utilizatorului sa si foloseasca site-ul. Si nu, butonul de inchidere din coltul dreapta-sus al flash-ului nu-si face deloc treaba (probabil, de a "retrage" banner-ul de deasupra barei de navigare). Cel putin asta pot observa de pe Firefox 2.0.0.6 din Ubuntu 7.04... Tot Firefox reuseste in cazul unor post-uri sa le deschida in noi tab-uri a caror adresa e www.displaypostmessagepage.com; e nevoie sa scriu URL-ul manual ca sa mearga.

Completare - un alt repros: sectiunea de date personale nu este suficient de flexibila - sunt cerute (in campurile obligatorii!) informatii inutile si usor de contrafacut (v. CNP), adresa de e-mail e afisata direct in pagini, permitand oricarui crawler s-o recolteze pentru a o folosi pentru spam (si chiar nu mai imi trebuie mai mult de cat am :) )... cred ca se mai poate ajusta pe ici, pe colo, in punturile esentiale...
Ultima modificare: Luni, 8 Octombrie 2007
klewos, utilizator
Acum mi-am amintit... mesajele private se trimit in dublu exemplar (si nu, astea nu sunt contracte :D ). Sigur e vreun bug pe undeva...
ciudat, la mine chiar se trimit mesaje intr-un singur exemplar.

ce browser folosesti?
Pe Windows folosesc Maxthon 2, iar pe Ubuntu folosesc Firefox 2.

Oricum, problema nu apare doar la mine... mesajele pe care le primesc sunt si ele duplicate, iar acolo chiar nu conteaza browser-ul meu...

Alte discuții în legătură

Probleme de logare luizaec luizaec Sunt utilizatorul nicole71 si mi-am facut cont in data de 13.05.2009. Am instiintat si o colega despre \"avocatnet\", iar aceasta si-a deschis contul luizaec ... (vezi toată discuția)
Probleme logare swamerra swamerra Am observat ca, de fiecare data cand deschid avocatnet.ro apar logata desi am dat \"iesire cont\".Pe calculatorul de acasa e OK dar la servici e agasant, poate ... (vezi toată discuția)
Grafice Valeriu TUDOR Valeriu TUDOR De ce au disparut graficele cu evolutia rating-ului si a recomandarilor?:O (vezi toată discuția)