Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Despagubire de catre Autoritatea Nationala pentru ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Despagubire de catre Autoritatea Nationala pentru Restituirea Proprietatii

Buna ziua.
Va rog sa-mi spuneti unde si cui ma pot adresa daca sunt nemultumita de evaluarea facuta pentru un teren, de catre o firma de experti numita de Autoritatea Nationala pentru Restituirea Proprietatii.Initial evaluarea a fost facuta de o alta firma( tot desemnata de ANRP ) si care a evaluat la 23 euro mp, iar actuala firma la doar 20 Ron mp, terenul fiind in intravilan, zona construibila.
Multumesc
Actionati in instanta ANRP si solicitati desemnarea unui expert tehnic care sa evalueze proprietatea la care faceti referire.
Este binecunoscuta practica celor de la ANRP de a solicita evaluatorilor agreati subevaluarea proprietatilor.
florinraican a scris:

Actionati in instanta ANRP si solicitati desemnarea unui expert tehnic care sa evalueze proprietatea la care faceti referire.
Este binecunoscuta practica celor de la ANRP de a solicita evaluatorilor agreati subevaluarea proprietatilor.

eu am de primit de la astia banii pe 6.5 ha pamant arabil ,........,de mai bine de doi ani !
ma tot amana ca nu au fonduri suficiente ,....., dar o data clara evita sa-mi comunice.
ii pot actiona in judecata ?
dati in judecata ANRP. aveti un termen strict ca sa contestati.
multumesc pentru raspunsuri
care este termenul de dare in judecata?