Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... B.O. REFUZAT DE BANCA
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

B.O. REFUZAT DE BANCA

BUNA ZIUA
AM UN BILET LA ORDIN REFUZAT DE LA UN CLIENT PROBLEMA E CA NU STIU DACA MA MAI POT DUCE LA EXECUTOR CU EA DEOARECE AM FOST PLECATA INTRE TIMP SI AU TRECUT 20 ZILE DE LA SCADENTA DEJA.
VA MULTUMESC ANTICIPAT PENTRU RASPUNSUL DUMNEAVOASTRA
Oricum inainte de a merge la executor...trebuie investit cu formula executorie
Pe de alta parte..puteti face plangere penala...si va constituiti parte civila
SE POATE FACE PLANGERE PENALA PENTRU REFUZ BILET LA ORDIN? DIN CATE AM STIUT DOAR PENTRU FILE CEC .
VA MULTUMESC PENTRU RASPUNSUL PROMP PE CARE MI LATI DAT.
eu zic ca se poate pt inselaciune... pe ce motiv a fost refuzat?
PE MOTIV DE INDISPONIBILITATE PE CONT .
NU A AVUT NICI UN BANUT PE CONT
Eu zic ca se poate plangere penala...pentru infractiunea de inselaciune, va uitati si dumneavoastra in codul penat..vedeti ce art. este...puteti de asemenea cere si investirea B.O cu formula executorie...taxa este de 4 lei plus timbru de 0,15 lei