avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 214 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... B.O. REFUZAT DE BANCA
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

B.O. REFUZAT DE BANCA

BUNA ZIUA
AM UN BILET LA ORDIN REFUZAT DE LA UN CLIENT PROBLEMA E CA NU STIU DACA MA MAI POT DUCE LA EXECUTOR CU EA DEOARECE AM FOST PLECATA INTRE TIMP SI AU TRECUT 20 ZILE DE LA SCADENTA DEJA.
VA MULTUMESC ANTICIPAT PENTRU RASPUNSUL DUMNEAVOASTRA
Cel mai recent răspuns: ContSters123067 , utilizator 05:32, 7 August 2010
Oricum inainte de a merge la executor...trebuie investit cu formula executorie
Pe de alta parte..puteti face plangere penala...si va constituiti parte civila
SE POATE FACE PLANGERE PENALA PENTRU REFUZ BILET LA ORDIN? DIN CATE AM STIUT DOAR PENTRU FILE CEC .
VA MULTUMESC PENTRU RASPUNSUL PROMP PE CARE MI LATI DAT.
eu zic ca se poate pt inselaciune... pe ce motiv a fost refuzat?
PE MOTIV DE INDISPONIBILITATE PE CONT .
NU A AVUT NICI UN BANUT PE CONT
Eu zic ca se poate plangere penala...pentru infractiunea de inselaciune, va uitati si dumneavoastra in codul penat..vedeti ce art. este...puteti de asemenea cere si investirea B.O cu formula executorie...taxa este de 4 lei plus timbru de 0,15 lei

Alte discuții în legătură

Somatie de plata ion_ceci ion_ceci Buna ziua, Se poate folosi procedura somatiei de plata in urmatoarea situatie? Debitorul pt. plata facturii emite fila c.e.c. fara acoperire. Creditorul ... (vezi toată discuția)
Inselaciune, bilet la ordin fara acoperire carcotasul carcotasul in privinta tratarii de catre instante si parchete a cazurilor de inselaciune in conventii prin emiterea de bilete la ordin fara acoperire la scadenta se ... (vezi toată discuția)
Fila cec ContSters111614 ContSters111614 Buna ziua.As dori daca se poate un raspuns:acum mai bine de un 1 an am trimis marfa la un client care in schimbul ei a trimis o fila cec in alb doar semnata ... (vezi toată discuția)