Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... proces
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

proces

loviri si alte violente

dupa fond este recurs la tribunal

dupa aceea ce pasi mai sunt de urmat
In principiu, recursul este ultima cale de atac; hotararea judecatoreasca pronuntata in recurs este definitiva si se va pune in executare.

Dumneavoastra ce calitate aveti in proces ? Inculpat sau parte vatamata ?
dupa epuizarea recursului mai pot fi promovate revizuirea sau contestatia in anulare.
Intr-adevar, dar in practica aceste cai extraordinare de atac au sanse extrem de reduse de a "intoarce" o hotarare definitiva.
am calitatea de inculpat
Aveti si posibilitatea impacarii daca vedeti ca nu e de bine.