avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 551 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... citatie
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

citatie

am nevoie de ajutor poate ma ajutati nu am mai ptimit pana acum nici o citatie si nu stiu ce sa fac am o primit o citatie pe care scrie asa in calitate de intimat in proces cu I.P.J. in calitate de petent ,si altii pentru Fond-transformare amenda
Platiti amenda si depuneti in instanta, la primul termen, chitanta.
In caz contrar, va pregatiti pentru munca in folosul comunitatii...

Desi nu detaliati, cred ca despre acest fapt este vorba!
Ce amenda aveti neplatita? rutiera, cred...
Mai nou, se pot transforma ( si fara acordul dvs.) in munca in folosul comunitatii:)
Succes!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Transformare amenda contraventionala thm thm salutare,am si eu o rugaminte,am primit o citatie si nu inteleg ce inseamna: sunt chemat in instanta in calitate de intimat in proces cu IJP care este in ... (vezi toată discuția)
Ce se intampla daca nu platesti amenzile contraventionale? xuser xuser Ce se intampla daca cineva refuza sa plateasca amenzile contraventionale date de catre politie. Am inteles ca cele de circulatie au alt regim ca cele date pt. ... (vezi toată discuția)
Citatie pentru fond - reexaminarea sanctiunii contraventionale borcosciprian borcosciprian Buna ziua. Am o intrebare care imi cam da batai de cap. In urma cu ceva timp am primic acasa o citatie care suna cam asa:\"subsemnatul...cu domiciliul ... (vezi toată discuția)