avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 671 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... dobanzi si penalizari la impozitul pe venit din chirii
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

dobanzi si penalizari la impozitul pe venit din chirii

cum se calculeaza impozitul pe venit din chirii si care sunt dobanzile si penalizarile aplicate pe an daca nu s-a mai platit impozit de doi ani? cum se calculeaza? am banuiala ca s-a pus dobanda la dobanda...
multumesc.

Alte discuții în legătură

Impozit pe venit retroactiv Ana2012 Ana2012 Buna ziua; vroiam sa va intreb daca pot plati retroactiv impozitul pe venit, venit obtinut din inchirierea unui apartament , dar pentru care exista contract ... (vezi toată discuția)
Plata contibutiilor la sanatate pfa-uri gratiana04 gratiana04 Buna seara , Sunt PFA din 2007 (neplatitoare de TVA) si nu am platit pana acum deloc contibutiile la sanatate, nu stiu nici macar cat sunt dobanziile si cat ... (vezi toată discuția)
Plati restante la cnas cameliacosa cameliacosa In 2011 am avut un venit din dobanda 790 pe an,(doar in 2011),din acesti bani platesc impozit pe venit de 126 ron,acum in 2013 CNAS,imi trimite instiintare de ... (vezi toată discuția)